الگوریتم گرگ خاکستری GWO

الگوریتم گرگ خاکستری GWO یا Grey Wolf Optimizer ، یک الگوریتم فرا ابتکاری الهام گرفته از طبیعت است که رفتار گرگ های خاکستری و سلسله مراتب رهبری و روش شکار آنها را تقلید میکند.

الگوریتم گرگ خاکستری GWO

در  این الگوریتم، ۴ نوع گرگ خاکستری بنام گرگ های آلفا، بتا ، دلتا و امگا برای شبیه سازی رفتار سلسله مراتبی رهبری در گله گرگ های خاکستری استفاده شده است. علاوه بر این الگوریتم شامل سه گام اصلی شکار گرگ های خاکستری می باشد که عبارتند از : جستجو برای طعمه، محاصره طعمه و در نهایت حمله به طعمه.

الگوریتم ‌های فراابتکاری نوعی از الگوریتم‌ های تصادفی هستند که برای یافتن پاسخ بهینه به کار می‌روند. این الگوریتم ‌ها جهت جستجوی جواب بهینه در مسائل دنیای واقعی به خصوص مسائل دسته NP-Hard کاربرد فراوانی دارند. نمونه ای از چنین الگوریتم هایی میتوان الگوریتم گرگ خاکستری (GWO) را نام برد. این الگوریتم توسط دو برادر ایرانی در سال ۲۰۱۴ ارائه شده است. نتایج شبیه سازی های انجام گرفته برای بهینه سازی ۲۹ بنچ مارک شناخته شده، نشان از برتری قابل ملاحظه الگوریتم گرگ های خاکستری (GWO) بر الگوریتم توده ذرات (PSO) و الگوریتم نیروی گرانشی (GSA) و الگوریتم تکامل تفاضلی (DE) دارد.

جهت آشنایی بیشتر با الگوریتم گرگ های خاکستری این پست “آموزش الگوریتم گرگ خاکستری” را مشاهده کنید

جهت دریافت کد متلب الگوریتم گرگ های خاکستری این پست “کد متلب الگوریتم گرگ خاکستری با توضیحات”  را مشاهده کنید

در صورت نیاز به حل مسائل مختلف و استفاده از الگوریتم گرگ خاکستری در کارهای خود با ما تماس بگیرید :

شماره تماس ۰۹۱۲۰۵۶۳۲۶۴

کلمات کلیدی: اشنایی با الگوریتم گرگ خاکستری, الگوریتم گرگ خاکستری, الگوریتم گرگ های خاکستری, الگوریتم GWO, کد متلب الگوریتم گرگ خاکستری

یک نظر ثبت شده است

az

۱۳۹۶/۱۱/۱۴

سلام
لطفا فایل word را قرار دهید

نظر خود را اینجا بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

telegramchanel کانال تلگرام  با عضویت در کانال تلگرام از مطالب آموزشی و مطالب جدید وب سایت مطلع شوید

@matlab24Dotir

جهت عضویت کلیک کنید